• СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНІВ ТА ВИХОВАНЦІВ

Забезпечення соціальної підтримки дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та інших учнів із соціально вразливих категорій.

На високому рівні в ЛНРЦ №135 поставлена соціальна робота. Соціальна служба здійснює посередництво між закладом, сім'єю, трудовими колективами, громадськістю, організовує їх взаємодію.

Головним в роботі з цього питання є виявлення, облік і створення умов для навчання і відпочинку дітей школи ІПК, допоміжної школи та дошкільної ланки. Складено соціальний паспорт закладу, списки дітей пільгових категорій: багатодітних родин, учнів, що знаходяться під опікою; дітей зі статусом потерпілих від аварії на ЧАЕС; дітей-сиріт, дітей напівсиріт, дітей-інвалідів. План роботи ЛНРЦ №135 включає розділ про роботу соціально-психологічної служби. У плані передбачено проведення заходів щодо забезпечення підтримки учнів соціально вразливих категорій. Станом на 15.01.2011 року в ЛНРЦ№135 навчаються та виховуються 36 дітей-інвалідів, з них 6 дошкільного віку, 11 дітей-сиріт, 8 дітей-полусиріт, 1 дитина, яка постраждала від аварії на ЧАЕС. 6 дітей-інвалідів отримують індивідуальне навчання на базі ЛНРЦ №135 у 2010-2011 навчальному році.

Соціальна служба надає підтримку сім'ям, в яких виховується дитина-інвалід, в отриманні безкоштовних путівок та іншої допомоги через міські та районні служби соціальної реабілітації. Санаторно-курортні путівки протягом року отримали 8 дітей, отримали лікування в лікарнях-13 дітей,

В 2011 році за допомогою спонсорів було придбано мультімедийне обладнання, професійний масажний стіл, обладнання для їдальні, підлогове покриття для музичного залу.

Кожний рік проводяться лекції, концерти, благодійні акції, вікторини та розважальні програми для всіх учнів та вихованців навчального закладу за участю волонтерів кафедри соціальної педагогіки ЛНУ імені Тараса Шевченка, екскурсії до музеїв, виставочних та концертних залів міста. В обласній бібліотеці для дітей проводиться тематичні заняття на різні теми: „Уроки мужності”, „Уроки мистецтва”, „Книжкове свято” та інші. З метою спрямовування на гармонійний розвиток особистості, шляхом залучення учнів до позакласної та позашкільної еколого-натуралістичної роботи, організована робота гуртка ЮДП зі спеціалістами Луганського обласного екологічного центру. Завдяки соціальним службам наші учні та вихованці відвідують кожного року Новорічні казки в Російському театрі, в Українському театрі, в Ляльковому театрі.

Учні та вихованці ЛНРЦ №135 беруть активну участь у районному фестивалі творчості дітей із функціональними обмеженнями „Через тернії до зірок”, а також в обласному фестивалі „Світ моїх мрій”, в обласній виставці екологічного центру „Зимові прикраси”, „Замість ялинки – букет”, у виставках декоративно-прикладного мистецтва, присвячених Дню інвалідів, 8 березня, Дню перемоги, у конкурсі серед дітей з обмеженими можливостями „Голуб надії”, який проводить Луганська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Колектив був неодноразово нагороджений почесними грамотами та пам’ятними подарунками, дипломом лауреату ОБФ „Благовіст”. Особисті грамоти обласних організацій отримали учні підготовчих – 4 класів за увачть у цих акціях та віставках. Танцювальний колектив навчально-виховного комплексу „Серпантин” бере активну участь у районних фестивалях дитячої творчості, та є постійним учасником позішкільної діяльності.

/Files/images/DSC04683.JPGТрадиційний фестиваль "Через тернії до зірок"/Files/images/DSC04685.JPG

• Hillary

2013-06-26 05:39:56

Now that's sutble! Great to hear from you....