• Сторінка соціального педагога

Добро пожаловать на страничку социального педагога

/Files/images/98.jpg

Забезпечення соціальної підтримки дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та інших учнів із соціально вразливих категорій.

На високому рівні в ЛНРЦ №135 поставлена соціальна робота. Соціальна служба здійснює посередництво між закладом, сім'єю, трудовими колективами, громадськістю, організовує їх взаємодію.

Головним в роботі з цього питання є виявлення, облік і створення умов для навчання і відпочинку дітей школи ІПК, допоміжної школи та дошкільної ланки. Складено соціальний паспорт закладу, списки дітей пільгових категорій: багатодітних родин, учнів, що знаходяться під опікою; дітей зі статусом потерпілих від аварії на ЧАЕС; дітей-сиріт, дітей напівсиріт, дітей-інвалідів. План роботи ЛНРЦ №135 включає розділ про роботу соціально-психологічної служби. У плані передбачено проведення заходів щодо забезпечення підтримки учнів соціально вразливих категорій.

Кожний рік проводяться лекції, концерти, благодійні акції, вікторини та розважальні програми для всіх учнів та вихованців навчального закладу за участю волонтерів кафедри соціальної педагогіки ЛНУ імені Тараса Шевченка, екскурсії до музеїв, виставочних та концертних залів міста. В обласній бібліотеці для дітей проводиться тематичні заняття на різні теми: „Уроки мужності”, „Уроки мистецтва”, „Книжкове свято” та інші. З метою спрямовування на гармонійний розвиток особистості, шляхом залучення учнів до позакласної та позашкільної еколого-натуралістичної роботи, організована робота гуртка ЮДП зі спеціалістами Луганського обласного екологічного центру. Завдяки соціальним службам наші учні та вихованці відвідують кожного року Новорічні казки в Російському театрі, в Українському театрі, в Ляльковому театрі.

Учні та вихованці ЛНРЦ №135 беруть активну участь у районному фестивалі творчості дітей із функціональними обмеженнями „Через терени до зірок”, а також в обласному фестивалі „Світ моїх мрій”, в обласній виставці екологічного центру „Зимові прикраси”, „Замість ялинки – букет”, у виставках декоративно-прикладного мистецтва, присвячених Дню інвалідів, 8 березня, Дню перемоги, у конкурсі серед дітей з обмеженими можливостями „Голуб надії”, який проводить Луганська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Колектив був неодноразово нагороджений почесними грамотами та пам’ятними подарунками, дипломом лауреату ОБФ „Благовіст”. Особисті грамоти обласних організацій отримали учні підготовчих – 4 класів за увасть у цих акціях та віставках. Танцювальний колектив навчально-виховного комплексу „Серпантин” бере активну участь у районних фестивалях дитячої творчості, та є постійним учасником позішкільної діяльності.

Участь учнів у виховних заходах.

Близько 100 % учнів школи щорічно беруть участь у заходах різних напрямів і рівнів. Системний підхід у виховній роботі поєднує між собою мету, завдання, форми та методи роботи. Виховна робота спрямована на розвиток індивідуальності і разом з тим розрахована на велику кількість учасників виховних заходів. Найрізноманітніші форми виховної роботи дозволяють виявити ознаки загальної творчої обдарованості, що притаманна окремим дітям. Школа - осередок організованого дозвілля школярів. Головною метою загально шкільних заходів є формування загальнолюдських цінностей та моралі, творчої особистості. Як і в милому році виховна система навчально-виховнеого комплексу орієнтована на патріотичне виховання, сімейне виховання, правове виховання, екологічне виховання, художнє-естетичне виховання.

На досить високому рівні були проведені загальношкільні заходи: День знань”, „Учителю, перед ім'ям твоїм”, „Новорічне свято”, „Свято Водохреща”, „Лицарський турнір”, „Свято 8 Березня”,”Свято останнього дзвоника”

В своїй корекційній роботі педагоги дошкільних груп приділяють багато уваги мовленнєвому розвитку дитини, використовуючи невеликі театралізовані вистави, інсценування художніх та казкових творів. З натхненням були підготовлені педагогами дошкільних груп і проведені такі заходи: „Свято осені ”, театралізація казки «Ріпка», „Новорічна казка”, лялькова вистава «В гості до нас прийшла зима»”, лялькова вистава «Різдв'яна зустріч» „Матусин день”, випускний бал.

План проведення тижня безпеки з 16.09.2013 р. по 20.09.2013 р.

День тижня Заходи Відповідальний
Понеділок 16.09.13 - Оголошення про Тиждень знань безпеки життєдіяльності - Презентація «Бережи себе, дитино!» - Виховна година «Твоя безпека – це твоя уважність» - Оновлення куточків «Безпека дитини». Соц.педагог Класні керівники Вихователі ГПД
Вівторок 17.09.13 - Бесіди «Дорога до школи», «Стій! Увага! Йди!» (П-4 класи) - Презентація «Правила безпечної поведінки з незнайомими людьми” - Рухливі ігри «Водії», «Пішоходи та автомобілі» (П-4 класи) Класні керівники Вихователі ГПД
Середа 18.09.13 - Перегляд мультиплікаційного фільму «Уроки обережності»(П-4 класи) - Круглий стіл: «Правила дорожнього руху. Безпечна дорога до школи». Класні керівники Вихователі ГПД Соц.педагог